3 lutego 2018 r. – Jubileuszowy Bal Karnawałowy

Miejsce: Hotel Rezydencja w Piekarach Śląskich

Bal Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest wydarzeniem, które rozpocznie obchody związane z jubileuszem 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Dodatkową atrakcją w trakcie balu będzie pierwszy w 2018 r. tort urodzinowy SUM oraz wystawa z dziejów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Balu. Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł za osobę.

 

21-30 marca 2018 r. Poczęstunek urodzinowy SUM

W dniu 20 marca 1948 roku Rada Ministrów wydała Rozporządzenie o założeniu Akademii Lekarskiej w Bytomiu. Z tej okazji 70 lat później, również w marcu, JM Rektor i Dziekani poszczególnych Wydziałów będą mieli zaszczyt zaprosić wszystkich członków Rad Wydziałów na poczęstunek urodzinowy. 

Również 20 marca 2018r. tj;. we wtorek zostanie zorganizowany poczęstunek dla pracowników administracyjnych Uczelni, zatrudnionych w Bibliotece, administracji na poszczególnych Wydziałach oraz w budynku Rektoratu.

 

16-20 kwietnia 2018 r. – Organizacja „Dni otwartych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach”

Pierwszy raz zostaną zorganizowane kompleksowe dni otwarte Uczelni, co pozwoli na kompleksowe poznanie całej Uczelni. W trakcie dni Otwartych Goście będą mieli doskonałą okazję do zapoznania się z możliwościami Uczelni, poznać bliżej wydziały uczelni i prowadzone kierunki.

Goście dni otwartych będą mieli sposobność spotkać się z dydaktykami, przedstawicielami organizacji studenckich oraz wziąć udział w mini wykładach. Stanowi to tym samym okazję do zwiedzenia Biblioteki. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą Uczelni, a także ciekawie spędzić czas, poznać Uczelnię od środka, przekonać się jak wygląda jej codzienne funkcjonowanie.

 

23 kwietnia 2018 r.SUM-owe zawody sportowe

To doskonała okazja do oficjalnego otwarcia pierwszego boiska wielofunkcyjnego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków. Budowa boiska została dofinansowana ze środków Miasta Katowice.

Na boisku oraz na terenie Medykgymu zostaną zorganizowane pierwsze zawody sportowe z udziałem studentów i pracowników Uczelni, jak również pracowników innych podmiotów współpracujących z Uniwersytetem np. pracowników Szpitali SUM, pracowników Urzędu Miasta Katowice czy innych współpracujących organizacji i podmiotów, np. licealistów lub studentów innych śląskich uczelni.

 

Maj 2018 r. – Udział w Nocy Muzeów i Nocy Bibliotek

Udział Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w organizowanych ogólnopolskich akcjach pn. Noc Muzeów oraz Noc Bibliotek jest sposobnością do zaprezentowania i promocji Uczelni. Już kolejny rok z rzędu pracownicy biblioteki, jak również pracownicy naukowo-dydaktyczni przygotują cykl wykładów związanych ze zdrowiem. To również doskonałe okazje do zaprezentowania jubileuszu i historii Uczelni.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie internetowej Biblioteki Głównej.

 

25 maja 2018 r. Piknik Uczelniany Organizacja na terenie najstarszego i pierwszego kampusu Uczelni w Zabrzu-Rokitnicy.

Na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko Dentystycznym w Zabrzu Rokitnicy zostanie zorganizowany Piknik Uczelniany. Będzie to kolejna możliwość spotkania się absolwentów Uczelni. W trakcie pikniku uczestnicy będą mogli zwiedzić funkcjonujące Katedry i Zakłady.

W programie znajdzie się mnóstwo konkursów z wiedzy o uczelni przygotowanych dla absolwentów oraz obecnych studentów i pracowników.

Zabawie piknikowej towarzyszyć będą występy artystów „medyków” oraz koncerty i występy zaproszonych gości. Wyczerpane w zabawie siły będzie można zregenerować w namiocie biesiadnym przy grochówce i smakołykach z grilla.

26 maja 2018 odbędzie się odnowienie dyplomów lekarza sprzed 50 lat.

Formularz rejestracyjny udziału w pikniku

 

5 października 2018 r. – Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego będzie ostatnim wydarzeniem, zwieńczającym obchody 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Tradycyjnie, jak od wieli lat uroczystości odbędą się w największej w Uczelni Sali Wykładowej A-3
im. Prof. dr hab. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie, ul. Medyków 18. Wydarzenie będzie transmitowane przez stronę internetową Uczelni.

Dodatkowo w tym samym dniu w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się Koncert z okazji 70-lecia Uczelni.

 

Copyright © 2017. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach